Kozluk CNC Router Parçaları Satışı

Kozluk CNC Router Parçaları Satışı | +90 531 625 00 45

Kozluk CNC Router Parçaları Satışı yapan Pars Rulman, İstanbul Zeytinburnu’nda bulunmaktadır. Tüm Türkiye’ye hizmet veren firmamız; CNC Router Parçaları dahil olmak üzere tüm CNC malzemeleri satışını yapmaktadır.

CNC Router Nedir?

CNC router, çeşitli malzemeleri kesmek için en yaygın kullanılan bir makinedir. CNC Routerlar genellikle ahşap ve pleksi gibi yumuşak malzemeleri işlemek için kullanılırlar. Mobilyacılık, marangozluk ve reklamcılık gibi sektörlerde kullanılan CNC routerların kullanım alanları bunlar ile sınırlı değildir. Çünkü mermer,  granit ve alüminyum gibi malzemeleri işleyen CNC makineleri de mevcuttur. CNC routerların kullanıldığı yaygın faaliyetler arasında mühendislik alanında prototip oluşturma ve sanat eserleri üretme gibi uygulamaları sayabiliriz. Piyasada en yaygın görülen cnc router 3 eksenli olanlardır. 3 eksen CNC router, iş parçasına sadece üst yüzeyinden yaklaşarak işlem yapar. Daha karmaşık parçaları işlemek isteyenler için 4 eksenli veya 5 eksenli CNC routerlar da tasarlanabilir.

CNC Router Parçaları

CNC Router birkaç özel parçaya sahiptir: Özel bir CNC kontrol cihazı, bir veya daha fazla spindle motoru, servo motor ya da step motor, servo amplifikatör, AC inverter frekans sürücüsü, lineer kılavuz, vidalı mil ve bir çalışma alanı yatağı veya tablo gibi. Ek olarak CNC router’lar, ızgara masa üstleri veya parçaları kesmek için yerinde tutmak için t-oluk tutucuları ile birlikte vakumlu pompalara sahip olabilir. CNC makinelerinin yapımında kullanılan parçalar ise kısaca şöyledir:

Kozluk CNC Router Parçaları Satışı

CNC Router Parçaları Sistemleri: En önemli CNC router parçaları arasında CNC Router Parçaları sistemlerini de sayabiliriz. Bütün yükü taşıyan bu sistemlere gereken önem verilmediği takdirde makinelerde çeşitli sorunlar yaşanabilir.

 Step ve Servo Motorlar: CNC makinelerinin yapımında kullanılan en önemli parçalar arasında step ve servo motorlar yer almaktadır. Ancak bu CNC motoru satın alırken yapılacak iş mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Kozluk CNC Router Parçaları Satışı

Kare Kızak Arabaları ve Lineer Ray: CNC routerlarda kullanılan bir diğer parçalar arasında kare kızak arabaları ve lineer ray yer almaktadır. Bu ürünlerin pek çok farklı modeli ve uygulama yöntemi bulunur.

 Mach3 Kontrol Kartı: Mach3 kontrol kartları, aynı zamanda USB ile bilgisayara bağlanabilir. Bu sayede CNC router makinelerinin eksen hareketleri ve devri kontrol edilebilir.

Yukarıda bahsedilenlerin yanı sıra daha pek çok CNC router parçası saymak mümkündür. Bunlar arasında; spindle motoru ve sürücüsü, güç kaynağı, vakum sistemleri, takım uç değiştirme sistemleri, kablo kanalları, elektrik panosu ve kaplin gibi parçalar da yer almaktadır. Bu parçaların her biri ayrı bir önem taşımaktadır ve birinin dahi eksik olması halinde CNC makinesinden beklenen verimin alınması mümkün olmayacaktır.

Kozluk CNC Router Parçaları Fiyatları

CNC router parçaları fiyatları model farkından dolayı kullanacağınız makineye göre değişiklik göstermektedir. Pars Rulman olarak CNC router makineleri için gereken pek çok parçanın satışını yapmaktayız. Web sitemiz üzerinden CNC router özelliklerine göre CNC router parçaları fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Siz de Kozluk CNC router parçaları fiyatları konusunda daha ayrıntılı bilgi almak veya sipariş vermek için web sitemizde bulunan iletişim kanalları üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.