Gösterilen sonuç sayısı: 11


İndüksiyonlu Krom Kaplı Mil

Taşlanmış mil ve indüksiyonlu mil olarak da adlandırılan krom kaplı mil, rulmanların temiz bir yüzeyde çalışmasına zemin hazırlayarak rulmanların daha uzun ömürlü olmasını sağlayan parçalara verilen addır. İndüksiyonlu miller yüzey kabuğunun sertleşmesini sağlar. Böylelikler bilyeler hareket halindeyken mile verdiği zararı minimize eder. İndüksiyonlu millerin kullanılmaması mil üzerindeki bilye yataklarının daha hızlı bozulmasına sebebiyet vermektedir. Nitekim ısıl işlem aracılığı ile sertleştirildiğinden bilye yataklarının daha uzun ömürlü olmasını sağlarlar.

Taşlanmış millerin, yüzey toleransı, hassasiyeti ve doğrusallığı kullanım amacına göre belirlenir. İndiksiyonlu krom mil bazı temel özelliklere sahiptir. Bu özellikleri kısaca şöyle açıklayabiliriz:

  • İndiksiyonlu krom miller, rulmanların temiz bir yüzeyde çalışmalarını sağlayan ürünlerdir. Bu sayede rulmanlar uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.
  • Bu krom miller CK 55 adı verilen malzemelerden imal edilmektedir.
  • Yüzey sertliklerinin derecesi ise 62+/-2 HRC’dir.
  • Taşlanmış millerin orta kısımları normal sertliğe sahiptir.

Pars Rulman; CNC malzemeleri, CNC mekanik aksamları, CNC elektronik aksamları ve elektrik ürünlerinin satışını yapmaktadır. Satışını yaptığımız indüksiyonlu krom kaplı mil ürünleri şunlardır;

İndüksiyonlu Krom Kaplı Mil-SFC 08

İndüksiyonlu Krom Kaplı Mil-SFC 10

İndüksiyonlu Krom Kaplı Mil-SFC 12

İndüksiyonlu Krom Kaplı Mil-SFC 16

İndüksiyonlu Krom Kaplı Mil-SFC 20

İndüksiyonlu Krom Kaplı Mil-SFC 25

İndüksiyonlu Krom Kaplı Mil-SFC 30

İndüksiyonlu Krom Kaplı Mil-SFC 35

İndüksiyonlu Krom Kaplı Mil-SFC 40

İndüksiyonlu Krom Kaplı Mil-SFC 50

İndüksiyonlu Krom Kaplı Mil-SFC 60