Gösterilen sonuç sayısı: 6


Güç Kaynağı & Trafo

Birçok uygulamada kullanılan endüstriyel sistemlerde dahili güç kaynağına ihtiyaç duyulur. Bu güç kaynakları, endüstriyel ortamın temelinden başlayarak endüstriyel kontrol için gerekli olan invertörler de dahil olmak üzere ortamın zorluğuyla başa çıkabilecek sağlamlıkta ve verimle çalışan dahili güç kaynakları olmalıdır. Bu tür güç kaynakları CNC makineleri, kaynak makineleri, robotik kollar gibi üretimde yer alan önemli kısımların tamamında akıllı üretim başta olmak üzere endüstriyel sistemin birçok kısmında kullanılır.

Trafolar (transformatörler) ise genellikle enerji iletiminde ve dağıtımından kullanılan makinelerdir. Elektrik enerjisinin santrallerden kullanım alanına iletimi esnasında hatlarda güç kaybının yanı sıra gerilim düşüşleri de görülebilir. Bu durumu en aza indirebilmek için gücün sabit tutulması ancak gerilimin yükseltilmesi gerekir. Yani bu durum aslında akımın düşürülmesi anlamına gelir. Akımın düşürülmesiyle hatlarda kullanılan iletkenlerin kesitleri de küçülmüş olur. Bu küçülme sayesinde kayıplar azalır ve iletken maliyeti de otomatik olarak düşmüş olur. Trafonun kullanım amaçlarından biri voltaj ya da akımı indirmek ya da yükseltmek içindir.

Toroid Trafo Nedir?

Toroid Trafo’lar (toroidal transformatörler), dairesel şekil verilmiş şerit saçların paketlendiği nüve üzerine sarılmış sargılardan oluşan dönüştürücülerdir. Manyetik kaçak akıları düşük olduğu için verimlilikleri yüksektir. Bu sebepten genelde ölçü transformatörü olarak üretilirler. Yapıları sebebiyle benzerlerine göre daha az ağırlığa sahip olup daha az yer kaplarlar. Toroid trafolarda manyetik akım kaybı daha az olduğundan geleneksel saç üzerine sarılmış trafolardan daha verimlidirler.

Pars Rulman; CNC malzemeleri, CNC mekanik aksamları, CNC elektronik aksamları ve elektrik ürünlerinin satışını yapmaktadır. Satışını yaptığımız güç kaynağı ve toroid trafo ürünleri şunlardır;

200w 35 V Toroıd Trafo

24 Volt 14,6 Amper 350 Watt Güç Kaynağı

250w + PCB 48 V Toroıd Trafo

250w 60v Toroıd Trafo

48 Volt 7,3 Amper 350watt Güçkaynağı

600w 110v Toroıd Trafo