Gösterilen sonuç sayısı: 7


Triger Kasnaklar

Triger kayışlı lineer modüller, iki kasnağın triger kayış yardımıyla ve üzerinde bulunan plaka diye tabir ettiğimiz hareket bloğunun altında ray araba sistemiyle veya makaralı sistemlerle yapılan motor tahrikli doğrusal hareket sistemleridir. Bir çok fason maliyetleri ortadan kaldıran, montaj işçiliğinde kolaylık sağlayan, doğru modül seçimi ile minimum risk içeren mekanik bir sistemdir. Çok fazla hassasiyet gerekmeyen, genellikle hız gerektiren yerlerde tercih edilen sistemlerdir. Bu sistemler genellikle yatay eksende ve strok miktarının uzun olduğu durumlarda tercih edilebilir. Dikey eksende kullanımı kimi zaman sıkıntılı olabilir, genellikle dikey eksenler için iş güvenliğinden dolayı vidalı modül sistemleri tercih edilmelidir. Kullanılacak yere göre doğru lineer modülün seçimi önemlidir. Hatalı seçimler sonucu yüksek maliyetler oluşabilir.

Triger Kasnaklar triger dişli ve kayışlar dişli yapıya sahip olduklarından dolayı kesinlikle patinaj yapma imkanları olmaz. Senkron çalışırlar. Senkron harekete ihtiyaç olan durumlarda modül dişli ve zincir dişli gibi elemanların yerine de kullanılırlar. Daha sessiz oldukları için kasıntı ve vuruntuları da yok ederler.

Bir kasnak sisteminde kullanmak için bir dişli kayış kasnağı seçerken, güvenli ve emniyetli bir çalışma sağlamak için boyutlar kontrol edilmelidir. Aranacak bir boyut, sürüş ekseni ile ikincil aks arasındaki orandır. Dikkate alınması gereken diğer bir boyut, dişli kayışının her dingil etrafına sıkıca oturması ve sıkıca oturması gerektiği uzunluktur. Son önemli boyut, dingil ve kayıştaki olukların boyutu ve şeklidir. Tüm dişli kayış kasnak sistemini uygun şekilde kilitlemek ve sürmek için bu oluklar birbirine uymalıdır.

Pars Rulman; CNC malzemeleri, CNC mekanik aksamları, CNC elektronik aksamları ve elektrik ürünlerinin satışını yapmaktadır. Satışını yaptığımız triger kasnak modelleri şunlardır;

Triger Kasnak 5M Serisi

Triger Kasnak 8M Serisi

Triger Kasnak H Serisi

Triger Kasnak L Serisi

Triger Kasnak T10 Serisi

Triger Kasnak T5 Serisi

Triger Kasnak XL Serisi