Gösterilen sonuç sayısı: 6


Mafsal Kafalar

Hareket eden iki parçanın hareket kabiliyetini kaybetmeden birbirine bağlanması mafsal kafa olarak tanımlanır. Mafsal kafalar hareket yönüne ve doğrultusuna göre gruplandırılır. Mafsal kafalar, diğer adıyla dana gözlü rulmanlar iki unsuru barındırmaktadır. Birincisi, göz şeklinde bir kafa ile onu tamamlayan bir milden oluşan yatak; ikincisi ise, standart bir mafsal yatak ile iç bileziği ve iç bilezik ile yatak deliği arasındaki kayan bir katmandır. Kural olarak, mafsal kafalar soldan veya sağdan dişi veya erkek dişlidir. Kullanım yerleri; vinç, çimento elek, hidrolik piston, tekstil makineleri gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Mafsal rulman olarak bilinen dana gözü rulmanlar doğru seçim ile büyük yük kapasitesini kolaylıkla taşır. Yüksek mukavemete sahip bir yapıdadır.

Dişi Mafsal Kafa: Karbon çelik çinko kaplama olan mafsal (dana gözü) rulmanlar dişi mafsal olarak kullanılmaktadır. Vida uyumlu olarak üretilmiştir. Dana gözü rulmanlar, rulman çeşitleri arasında yer almaktadır. Mafsal bağlantı elemanları, rulman bağlantı elemanları arasında en önemli işleve sahip bir rulman modelidir. Hassasiyete sahip, belirli sertlik düzeyinde olan silindirik iç bilezik bulunan rulmanlardır.

Pars Rulman; CNC malzemeleri, CNC mekanik aksamları, CNC elektronik aksamları ve elektrik ürünlerinin satışını yapmaktadır. Satışını yaptığımız mafsal kafa modelleri şunlardır;

PHS Dişi Mafsal PHS 10 A

PHS Dişi Mafsal PHS 3 A

PHS Dişi Mafsal PHS 4 A

PHS Dişi Mafsal PHS 5 A

PHS Dişi Mafsal PHS 6 A

PHS Dişi Mafsal PHS 8 A