Akçakoca Lineer Rulman Satışı

Akçakoca Lineer Rulman Satışı | +90 531 625 00 45

Akçakoca Lineer Rulman Satışı yapmakta olan Pars Rulman, İstanbul Zeytinburnu’nda bulunmaktadır. Tüm Türkiye’ye kaliteli ve hızlı şekilde hizmet veren firmamız; lineer rulman başta olmak üzere tüm lineer hareket sistemleri satışını yapmaktadır.

Lineer Rulman Nedir?

Lineer rulman, dönme hareketi yapan parçaları hareket ettiren ve sürtünmesini azaltan bir alettir. Günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Doğrusal bir düzlem üzerinde ileri geri hareketler için kullanılan bu makine parçaları için en önemli kriter kaldırabileceği yük miktarıdır. Üzerine fazla bindirildiğinde ortaya olumsuz sonuçlar çıkabilmektedir.

Akçakoca Lineer Rulman Satışı

Lineer rulmanlar, çeşitli makinelerin ve aletlerin içerisinde yer almaktadır. İki yüzey arasında sürtünme kuvvetini oldukça azaltmaktadır. Rulman kullanılmaması durumunda sürtünmeden dolayı aletler ve makineler bozulabilmektedir. Rulman içerisinde sürtünmeyi minimuma indirerek hareketi sağlayan misketler bulunmaktadır.

Lineer rulmanların kullanımında belirli birkaç durum söz konudur. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

  • Lineer rulmanların kullanımında şaft yeteri kadar sertleştirilmelidir. Doğru bir şekilde sertleştirildiğinde izin verilen yük düşürülür ve burcun ömrü kısalır.
  • Lineer rulman sisteminin sıcaklığı 100oC’yi aşar ise, doğrusal olan bu sistemin ve şaftın sertliği, oda sıcaklığında kullanılmakta olan doğrusal sisteminkine kıyasla izin verilen yükü düşürmek için düşürülür.
  • Bir milde iki ya da daha fazla lineer burç kullanılmaktadır. Böylelikle, her bir doğrusal sistem üzerinde bulunan yük, her işleme doğruluğuna bağlı kalarak değişir. Bu doğrultuda doğrusal burçlar eşit yüklenmediği durumda mil başına düşen doğrusal burçların sayısı, sistemden izin verilen yükü değiştirmektedir.
  • Doğrusal sistemde bulunan yük hesaplanırken, nesne ağırlığı, hareket hızı ve moment yükü, atıl gücü zamana uygun bir şekilde doğru olarak elde edilmesi gereklidir. Ve bu değerleri doğru bir şekilde hesaplamak oldukça zordur. Bu nedenle pratik bir yaklaşım ile gerçek çalışma koşullarını hesaba katarak yük katsayısı elde edilmektedir.
  • Lineer rulmanları, yağlamadan kullanılırsa, dönen elemanların aşınmasını artırır ve ömrünü kısaltır. Bu nedenle yağlama oldukça önemlidir. Uygun bir şekilde yağlanması yapılmalıdır.

Lineer Rulman Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Lineer rulmanlar satın alırken dikkat etmemiz gereken en önemli şey satın aldığınız rulmanın kaldırabileceği yük kapasitesidir. Bu yüzden kullanacağınız makine çeşidine göre lineer rulmanda farklılık gösterecektir. Akçakoca Lineer Rulman Satışı yapan firmamız çeşitli yük kapasitesine sahip, farklı makine ve aletlere uyum sağlayan lineer rulman modellerini satışa sunmaktadır.

Akçakoca Lineer Rulman Satışı

Akçakoca Lineer Rulman Fiyatları

Lineer rulman fiyatları kullanacağınız makineye veya sektöre göre değişiklik göstermektedir. Lineer rulman fiyatları belirlenirken kullanılacağı süre, taşıyacağı yük ve ürün kapasitesi göz önüne alınır. Web sitemiz üzerinden lineer rulman ölçüleri ve lineer rulman fiyatları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Siz de Akçakoca Lineer Rulman Fiyatları konusunda daha ayrıntılı bilgi almak veya sipariş vermek için web sitemiz üzerinde bulunan iletişim kanalları üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.